Informácie o cvičeniach

 

D O S P E L Í :

Na jednotlivé vstupy vo   V - FIT - športovo-relaxačnom centre, o.z.  

LADY BODY BUILDING

Posilňovacie cvičenie zamerané na formovanie postavy s využitím posilňovacích pomôcok (aerobicových činiek, fit lopt, overballov, dynabandov, expanderov, tyčí a gumičiek). Vhodné pre všetky váhové aj vekové kategórie. Hodinu možno odporučiť i začiatočníkom, ktorí môžu posilňovať i bez posilňovacích pomôcok. 

 

 SUPER NOVINKA! vo V-FIT
KRUHOVÝ TRÉNING pre ŽENY. Rýchly a nekompromisní odbúravač tuku. Princíp kruhového tréningu spočíva v cvičení viacerých cvikov s nízkymi váhami v neprerušovanom slede za sebou. Používajú sa rôzne pomôcky ako sú činky, overbally, expandery, či flexibary, pričom sa vykonáva vždy jedna séria na určitú svalovú paritu. V jednom cykle sa precvičí komplexne celé telo. Hodina je určená všetkým ženám bez rozdielu veku, či váhy. Je určena aj pre začiatočníčky aj pokročilé cvičenky.

 SUPER NOVINKA! vo V-FIT

NOVINKOU 2015 je S M SYSTEM, SM SYSTÉM pre všetkých


Jednoduché Kondičné i Rehabilitačné cvičenie pre každého.

Jedná sa o liečebné cvičenie so špeciálnym lanom. Lano si môžete u nás zakúpiť súčasne s kurzou, alebo si prineste svoje ak ste si už niekde obstarali, alebo si môžete prenajať za 1 euro za lekciu. Máte bolesti chrbta, bolestivé ramená, lakte, kolena, členky, bedrové kĺby, skoliózu, guľatý chrbát, bolesti krčnej chrbtice, diastázu, oslabené brušné svaly, výrez platničky, ploché nohy, haluxy, ste po úraze ?

Cvičenie odstraňuje bolesti hlavy a regeneruje chrbticu.

Vhodné aj pre tehotné, ale len osobitne v kurze SM systém pre tehotné.

 

 SUPER NOVINKA! vo V-FIT

CrossFit nie je jednostranne zameraný fitness program, ale snaží sa rovnomerne rozvíjať všetkých 10 čiastkových schopností: odolnosť srdcovo-cievneho a dýchacieho systému, vytrvalosť, silu, kĺbovú pohyblivosť, výbušnosť, rýchlosť, koordináciu, rovnováhu a presnosť. 

CROSSFIT pre všetkých 

KURZY  vo   V - FIT - športovo-relaxačnom centre, o.z.   

NOVINKOU 2015 je S M SYSTEM, SM SYSTÉM pre všetkých


Jednoduché Kondičné i Rehabilitačné cvičenie pre každého.

Jedná sa o liečebné cvičenie so špeciálnym lanom. Lano si môžete u nás zakúpiť súčasne s kurzou, alebo si prineste svoje ak ste si už niekde obstarali, alebo si môžete prenajať za 1 euro za lekciu. Máte bolesti chrbta, bolestivé ramená, lakte, kolena, členky, bedrové kĺby, skoliózu, guľatý chrbát, bolesti krčnej chrbtice, diastázu, oslabené brušné svaly, výrez platničky, ploché nohy, haluxy, ste po úraze ?

Cvičenie odstraňuje bolesti hlavy a regeneruje chrbticu. Vhodné aj pre tehotné, ale len osobitne v kurze SM systém pre tehotné. 

 

TVARUJME TELO do ŠTÍHLEJ LÍNIE - kurz  

Teraz je čas urobiť pre svoju postavu niečo viac než len každodenný výstup na váhu. Potrebujete odbúrať tuky, spevniť telo a pritom cvičiť správne? Ploché bruško, pevný zadoček, tvarované stehná + odbúranie tuku a posilnenie svalstva.
Pre všetkých, ktorí majú chuť sa odreagovať a po pritom si tvarovať postavu snov.
Špecialne cvičenie práve pre vás. Poradenstvo aj v oblasti výživy a pitného režimu.

JOGA a PILATES 

Jogalates je nová metodika, ktorá v sebe prepojuje niektoré prvky Pilates a Jogy. U toho cvičenia sa vaše telo sa preťahuje aj v tých miestach, o ktorých ste dlhé roky nevedeli, že je na tele máte, potrebné svaly sa dostanú do zdravého napätia a hlava sa “vyčistí”.. Niektoré cviky vychádzajú z pilatesovej zostavy a ďalší sú bližšie jogovým ásanám. V Jogalates sa prepojí celé tela do jedného harmonicky fungujúceho celku. Cvičí sa v ľahu na podložke, aj v kľaku, v sede, ale i v stoji.

 

P O W E R     J O G A

Cieľom pravidelného cvičenia Power jogy je harmónia tela, psychiky a mysli. Power joga uvoľní, posilní a zaťaží súmerne svaly celého tela. Odstráni sa dysbalancia (nerovnováha svalov), ktorou v súčasnej dobe trpí väčšina populácie. Zlepšuje flexibilitu, silu, zachováva prirodzenú hybnosť kĺbov, vyrovnáva skoliotické držanie tela, zlepšuje hybnosť a pružnosť chrbtice. Power joga je aj veľmi vhodná na chudnutie. Keď budete Power jogu cvičiť pravidelne a disciplinovane, k úbytku váhy dôjde viditeľne v priebehu prvých dvochmesiacoch.

P I L A T E S    pre  Z D R A V I E  a  P O H O D U

Metoda P I L A T E S určená pre tých, ktorí chcú ostať zdraví a myslia na svoje zdravie. (pomôcky: fit ball, overball, činky, palice, Pilates kruh, Pilates uterák, overbal, BOSU …)

B R U Š N É       T A N C E

Orientálny tanec za sprievodu bohatej hudby z Orientuje jedinečným nástrojom pre formovanie ženského telaa je ideálnou pohybovou aktivitou pre všetky ženy, ktorá nie je obmedzená vekom, postavou ani kondíciou. Brušný tanec pôsobí ako relaxácia psychicky aj fyzicky.

Z U M B AAká je Zumba? Zmes dynamickej latinsko americkej hudby a exotických aeróbnych cvičebných prvkov sa vám zapači. Zumba je určena pre všetky ženy. Při Zumbe je najdôležitejší pohyb a radosť z neho. Vydáte veľa kalórií, spalíte tuky a posilníte svaly. Zumba vám zlepší náladu.

ZDRAVÝ  CHRBÁT

Cvičenie na odstránenie bolestí chrbta a prevencia. Bolesti chrbta, nesprávne postavenie chrbtice a chcete pre seba niečo urobiť ?

S E B E O B R A N A – určené pre všetkých

Radi by ste naučili, ako prežiť potenciálne nebezpečné situácie v meste ale aj v prírode? Máte pocit, že to nepotrebujete? Pozor! V nebezpečnej situácii sa ocitnete omnoho skôr, než si dokážete predstaviť. Kurz má cieľ pripraviť vás na riziká každodenného života. Teória aj prax. Vy si všetko aj vyskúšate. Na vlastnej koži, pod dohľadom akreditovaného inštruktora.

 S E N I O R J O G A vo V-FIT Bratislava – NOVINKA

Nebude vás viac bolieť chrbát a vaše svalstvo sa spevní a vy sa môžete bezbolestne usmievať a tešiť sa z každého dna. Nemusíte viac premýšlať ak ráno vstávať, aby to čo najmenej bolelo.

REGENERAČNÉ CVIČENIA pre všetkých aj pre mužov 

Liečebná telesná výchova výrazne prispieva k zlepšeniu fyzickej sily, zlepšuje držanie tela a odstráni bolesti chrbta, kľbov. Máte bolestivé ramená, lakte, kolena, členky, bedrové kľby, alebo ste po úraze ? Tak tento kurz je práve pre Vás.

(pomôcky: Pilates valec, Fit lopta, overbal, Flexi bar, BOSU …). 

kurz pre TEHOTNÉ 

Vhodné pre všetky trimestre. Nezáleží na to, či ste začiatočník vo cvičení, ale ste pred tým cvičila. Uvedomte si, že pohyb v tehotenstvu je veľmi dôležitý aj pre vaše dieťatko.

Maminky s bruškom
Cvičenie je prispôsobené budúcim mamičkám.

Prečo cvičiť počas Tehotenstva?
- pomáha proti ranným nevoľnostiam
- zlepšuje trávenie a metabolizmus
- vyrovnáva krvný tla
- znižuje, odstraňuje bolesti chrbta, najmä v oblasti krížov
- zlepšuje sa celková adaptabilita - udržiava hormóny v rovnováhe
- posilňuje činnosť jednotlivých orgánov
- pôsobí preventívne proti kŕčovým žilám
- pomáha proti zápche a tiež preventívne proti hemoroidom
- posilňuje svaly panvového dna
- naučí vás efektívne dýchať

Účinky na Bábätko

Cvičenie v tehotenstve má vplyv na dieťa ako v brušku, tak i po narodení. Dáva pocit navodenia kľudu, ako matke, tak i bábätku. Pri cvičení sa vyplavujú tzv. hormóny šťastia - endorfíny, ktoré ovplyvňujú aj bábätko. Naučíme Vás správne a efektívne dýchať, čo pomôže vám i bábätku počas pôrodu.

FIT a REDUKČNÝ PROGRAM

STE MOC CHUDUČKÁ, TROCHU VIAC KIL NA SEBE?

Naším cieľom je vytvorenie pekne vyformovanej postavy, zlepšenie zdravotného stavu a zdravý životný štýl.


------------------------------------------------------------------------

 

TAE - BO


Najväčší hit aerobnej hodiny spojenej s bojovým umením. Zameraný na tréning svalových skupín v oblasti stehien, lýtok, sedacieho a chrbtového svalstva spájaním techniky úderov a kopov. Rytmickým pohybom napomáha k ich zoštíhleniu a prerysovaniu. Tae-bo môže cvičiť každý.

  

 TVARUJME ŽENSKÉ PARTIE - bruško, zadoček a stehná

Cvičenie zamerané na posilňovanie brucha, sedacieho svalstva a svalstva stehien. Využite možnosť precvičenia, zníženia tukovej vrstvy a spevnenia "najproblémovejších" partií Vášho tela. Každá z nás má problém s plochým bruškom, zmenšením zadočka, spevnením stehien a odbúraním celulitídy. Preto neváhajte a využite špeciálny druh hodiny zameranej na svalové skupiny priameho a šikmého brušného svalstva, sedacieho svalstva, prednej, zadnej strany stehna a najmä vnútornej a vonkajšej strany stehna a na zmenšenie obvodu pása.

B O S U

Vhodné pre všetky úrovne. BOSU je o rozumnom cvičení !
BOSU má svoj pôvod v rehabilitácii a predstavuje balančnú pomôcku. Vďaka jednoduchosti pomôcky si každý užívateľ určuje vlastnú úroveň obtiažnosti. To robí BOSU obľúbeným medzi ľuďmi rôzneho veku od začiatočníkov po fyzicky zdatné jedince. Pri cvičení dochádza k posilneniu a tvarovaniu vášho tela.
Pri cvičebných hodinách s BOSU zlepšujete fyzickú kondíciu, precvičujete súčasne celý rad svalových skupín, najmä svaly podieľajúce sa na udržovaní vzpriameného postavenia trupu. Je potrebné celú hodinu na BOSU udržovať rovnováhu a stabilitu pomocou brušných a chrbtových svalov. Vaše svaly vzhľadom k balančným pozíciám sa spevňujú a zoštíhľujú. Cvičenie sa robí za účelom formovania celého tela.

FAT  BURNER

dynamické a intenzívne cvičenie zamerané na odbúranie tuku, posilnenie srdcovo-cievneho systému a posilnenie svalstva. V tejto hodine sa využíva choreografia v kombinácii s posilňovacím cvičením zameraným na problémové partie. Hodina je ideálna pre tých, ktorí chcú schudnúť a vyformovať si postavu.  

DANCE BODY WORK

Vyskúšajte niečo iné. Pokiaľ máte radi tanečnú formu a nebojíte sa odviazať, potom je to hodina priamo pre vás. Uvoľnite telo a myseľ a zabávajte sa a pritom spaľujte tuky, tvarujte postavu a čo je veľmi dôležité odstraňujete pracovný stres a zhon.

INTERVAL BODY WORK

Nová forma BODY WORK. Odporúčame ju všetkým, ktorý majú záujem o posilňovanie a spevňovanie jednotlivých svalových skupín. Zároveň vám však ponúkame v pravidelných intervaloch zaradenie fázy s vyšším aerobným zaťažením. Takto dochádza k väčšiemu spaľovaniu a odbúraniu tukov. Takže v jednej cvičebnej jednotke a striedajú dva druhy záťaže. Pravidelne sa využívajú stepy, BOSU, ako základné náradie pre zaťaženie a posilnenie najmä sedacích a stehenných svalov, ale i na využitie intervalu kardiovaskulárneho bloku. Pri posilňovaní horných končatín sa pre väčšiu pestrosť využívajú striedavo posilňovacie pomôcky (aerobikové činky a gumové expandery). Nie je vhodné pre začiatočníkov.


STEP AEROBIK

Lekcia spojujúca kondiční tréning s využitím stepov. Používajú sa základne prvky step aerobiku. Obľúbená forma aerobiku je špecifická vystupovaním na odpružený step, preto sa jedná o cvičenie šetrné k nášmu kĺbovému a väzivovému aparátu. Hodina zaručuje intenzívny aerobný tréning redukujúci tuky a je zameraná na posilňovacie cvičenie, ktoré formujú postavu (a u žien najmä formovanie dolných končatín, bokov a sedacieho svalstva). Pri realizácii sa využívajú aj posilňovacie pomôcky (aerobicové činky, expandery, dynabandy, overbally a gumičky). Hodina je vhodná aj pre začiatočníkov.

 


FIT LOPTY

Špeciálne cvičenie s využitím veľkých a malých lôpt. Zlepšuje rovnováhu, držanie tela a odstraňuje bolesti chrbta. Pri cvičení je využívaná aj technika Pilates + zdravý chrbát. Na hodine sa používajú posilňovacie pomôcky (aerobicové činky, expandery, dynabandy, overbally a gumičky). Vhodné pre všetky váhové aj vekové kategórie, najmä pre ľudí s nadváhou, so sedavým zamestnaním, problémami s chrbticou a kĺbov, ale aj ako doplnkové cvičenie pre rôzne športové špecializácie. Cvičenie s fit loptou je pre väčšinu ľudí mimoriadnym pozitívnym zážitkom. Hodinu možno odporučiť i začiatočníkom, ktorí môžu posilňovať i bez posilňovacích pomôcok.


S A L S A

je jednoducho úžasná. Predstavuje neutíchajúci príliv čistej energie, andrenalínu, vzrušenia a pozitívnych emócií.

Preto Vám ju ponúkame vo forme kurzu pre ženy.

PORT DE BRAS

Ideálny spôsob ako sa dostať do formy a zároveň zrelaxovať. Lebo Port De Bras toto všetko ponúka.

Spojenie klasického a moderného tanca s naťahovacími cvičeniami si získal milovníčky po celom svete a pomaly sa udomácňuje